Nové možnosti doléčení nádorů prsu.

Vznik a léčba nádorů prsu a druhotných nádorů (v uzlinách) velmi souvisí s úrovní obranyschopnosti organizmu. Ta je daná zdravým způsobem života a ten je zase poplatný i prostředí, ve kterém žijeme. Ke zdravému způsobu života patří i sport, dostatečný spánek, tuková vrstva do 14% váhy a mohli bychom pokračovat.

Dle mého názoru zásadní zůstává „umění“ zdravě jíst. To má své zákonitosti (jako všechno kolem nás, co chceme dělat pořádně), ale navíc skoro každý do správné výživy mluví. Většinou zjistíte protikladné názory.

Poslední výzkumy říkají, že neexistuje univerzální dietní režim. Je to prostě tak. Nejsme všichni stejní, nemůžeme se živit (a hubnout) stejnými prostředky. Příkladem může být řídnutí kostí a vztah k vápníku, nebo chcete-li kolik máme jíst správně mléčných výrobků. Celé třetině lidí totiž vyhovuje nízký příjem vápníku, protože jsou pomalými metabolickými typy. V česku to je tedy 3 milióny lidí, pro které je vhodné jíst mléčné výrobky nejvíce 1-2x týdně a 3 milióny lidí, u kterých je naopak výhodné jíst mléčné výrobky denně. U zbylé třetiny je to složitější. Za důkaz vztahu vápníku k metabolickým typům dostala prof. Davisová z americké university v Harvardu v šedesádesátých letech Nobelovu cenu. Tedy nic převratného pro rok 2005.

Detailním využitím popsání metabolizmu a určením metabolického typu a podtypu najdeme odpovědi na přísně individuálně vyhovující způsob stravování. Kupříkladu včetně toho, zda je pro Vás výhodnější (a správnější) jíst 3x denně nebo 5x denně – i to je individuální.

Na základě znalosti metabolického typu a podtypu se potom v jednotlivém organizmu snažíme navodit rovnováhu energetickou, minerálovou, hormonální a kyselino-zásaditou. A následně po určité době provádíme detoxikaci celého těla, abychom vytvořili vhodné podmínky pro léčbu Isopatickými léky podle prof. Ederleina.

Přestože si myslím, že jsem ve velké zkratce naznačil komplexnost našeho přístupu, i tak je potřeba říci, že v některých případech je náš postup ještě zevrubnější a komplexnější. To už případ od případu.

Z uvedeného je jasné, že neposilujeme tělo „zázračnými“ léky zlepšujícími imunitu, ale že vytváříme příznivé podmínky pro vznik co nejvyšší přirozené obranyschopnosti organizmu jeho vlastními silami.

A právě obranyschopnost zabrání vzniku nového, dalšího vzplanutí zhoubného onemocnění.

MUDr. Jiří Holečko

 

Biomol
Analýza stavů
Filtrovaná voda
Klienti
Školení
Spolupracovníci  
email: HoleckoJ@seznam.cz
© www.webster.ic.cz
http://www.civilizacninemoci.cz