Detoxikace

Pro všechny, kteří dodržujeme výživový režim (více nebo méně) je nezbytná detoxikace. Vyplývá to ze zákonitostí civilizace. Slavná „Éčka“ nám sice rozdělili do 3 skupin, ale éčka zůstanou prostě ÉČKA. Kolem nás jsou kila solí nejen v pivu a v minerálkách. Agrotechnika určitě neselhala jenom u brojlerů a pangasiusů. Jistě nikoho nenadchne ani vypjatý způsob pěstování vepřů a skotu. Chemické ošetřování rostlin, jejich hnojení, nové hybridy, už strašně blízko klonování a dokonce už klonování samo, radosti také nepřidává. Abych neopomněl, drahá chemie, kterou čas od času užíváme, našemu tělíčku rozhodně neprospívá. (Doufám, že jenom čas, od času …) Často se nám stává, že na nekvalitu ovzduší si vzpomeneme až při inverzním počasí.
To vše je jistojistě pořádná zátěž pro naši obranyschopnost.
Úplnou likvidaci škodlivin v těle, za těchto podmínek, které nám vytváří civilizace, snad ani nelze provést. Tady, vedle naší pasivní účasti, tedy správného výživového způsobu, je potřeba navíc aktivního přístupu, totiž detoxikačních procesů. Nejdůležitějším a základním detoxikačním postupem je dostatečné pití vody.
Jedná se vlastně o fyzikální "dopomoc" běžným čistícím mechanizmům, aby nedošlo k "usazování" a hromadění škodlivin v organizmu. Jakési odplavování nečistot pryč. K takovému pití ovšem potřebujeme vodu čistou, křišťálovou a průzračnou, prostě studánkovou. Taková není v kohoutku.
Ta kohoutková voda potřebuje speciální úpravu a osvobození od chloru a organických příměsí (v létě to jsou i toxiny z řas), také od toxických kovů a jiných zplodin. Přitom by měla být zachována její chuť, daná přirozeným obsahem minerálů a stopových prvků. Domácí filtrační souprava, využívající k filtraci speciálně lisované živočišné uhlí, filtr eSpring, takovou čistou a detoxikační vodu z kohoutkové vody dokáže připravit.

Literatura:
P. Bragg, P. Braggová: Šokující pravda o vodě

Detoxikace dutiny ústní

Provádí se extra panenským olivovým olejem lisovaným zastudena. Doporučuji nekupovat ten nejlevnější. Vynikající je ten na našem webu.
Ráno, před jídlem a před čištěním zubů vezmeme do úst lžíci výše popsaného oleje. Olej nepolykáme, ale očistu provádíme tak zvaným „mumláním“, tedy převalováním tekutiny v ústech. Procedura má trvat 5-10 minut, potom se tekutina vyplivne. Provádí se zhruba 1 měsíc. Uvolní se vedlejší dutiny nosní a spojení středního ucha s nosohltanem. Je to také vhodná procedura při větším nachlazení, v tomto případě proceduru provádíme jenom několik dnů. Olej je příjemné zelené barvy, pliveme ale nepěknou žlutohnědou břečku. Pokud pliveme již opět zelený olej, můžeme detoxikaci ukončit. Obvyklá doba detoxikace je jeden měsíc.

MUDr. Jiří Holečko

Biomol
Analýza stavů
Filtrovaná voda
Klienti
Školení
Spolupracovníci  
email: HoleckoJ@seznam.cz
© www.webster.ic.cz
http://www.civilizacninemoci.cz