Biomol - Med - Analýza stopových prvků

Analýza stopových prvků ve vlasech

    Provádí se za účelem stanovení charakteristik metabolismu, tedy ke zjištění vrozeného metabolického typu a podtypu.
Co tím získáme? Jednak možnost doplnění právě Vašich chybějících minerálů a stopových prvků, jednak stanovení právě takového složení stravy, která odpovídá Vašemu zjištěnému metabolickému typu a podtypu. To nám umožňuje stanovit individuální dietu a individuální suplementaci (kupř. jaké jsou potřebné minerály).
Komplexnost výsledků je ještě složitější, takže se také popisuje a zohledňuje velikost antioxidační bariéry, jak jsme na tom s možným překyselením organizmu a nutno zdůraznit, že hodnotíme také toxické kovy v organizmu a umíme je též odstranit.

    Vyšetření se provádí v Polsku, v laboratoři BIOMOL®, atomovým spektrofotometrem. Vyšetření dává absolutní i relativní číselné hodnoty, na základě kterých se dělají závěry o metabolismu.
Jedná se o doplňkovou vyšetřovací a doplňkovou léčebnou metodu, kde umíme ovlivnit „civilizační“ nemoci. Dobré zkušenosti máme s vředovou chorobou tlustého střeva nebo s atopickým ekzémem či s vitiligem. Také několik výsledků vyšetření nemocných s roztroušenou sklerozo.Tu potvrdily naše předpoklady ohledně metabolismu klientů.
Dosažením téměř ideálního stavu vnitřního prostředí je připraven organizmus pro těhotenství a v mnoha případech, kde to dosud nešlo, dochází k přirozenému početí. Příznaky „nevyléčitelných“ gynekologických zánětů ustupují se snížením kyselosti organizmu. Všeobecná protinádorová prevence při respektování zásad v analýze je zřejmá. Následné doléčení na základě analýzy z vlasů po operačním výkonu pro nádorové onemocnění je velmi vhodné. Před odkladnými operacemi doporučujeme analýzu před výkonem (snížení váhy, zvýšení hojivosti, snadnější rekonvalescence).

     Vlasy se odebírají z týlní krajiny, nemohou být obarvené (každá barva obsahuje minerály či stopové prvky), odebírají se od kůže, nemají být delší 4cm (mohou být kratší). Je potřeba asi 300-400mg, což je zhruba polévková lžíce. K vyšetření se vyplňuje s lékařem dotazník. Výsledek přichází za 4 týdny. Službu si plně hradí klient

Kdo by si nepřál zůstat stále mlád a krásný i v pozdním věku?

    XX.století, plné civilizačních úspěchů nastolilo životní styl, který je do značné míry ovlivněn vědecko-technickými úspěchy. O naší výživě a léčbě rozhodují ekonomické zákony, také lobby farmaceutického průmyslu ovlivňuje náš vztah k vlastnímu organismu.
     Přitom zapomínáme, že právě lidský organismus moc dobře ví, co potřebuje, aby byly zajištěny fyziologické pochody a také psychická pohoda. O našem zdravotním stavu rozhodují nesčetné biochemické a fyziko-chemické procesy, ke kterým dochází v biliónech buněk. Je proto nutné mít na paměti, že lidský metabolismus je úzce spjat s naší výživou a také s vylučováním metabolitů.
     Na nás samých záleží, zda-li dodáme našemu organismu veškeré makro a mikroelementy, které jsou nezbytné pro správný metabolismus. Ve XX.století byly vysvětleny příčiny a stanoveny adekvátní léčby u řady nemocí. Vývoj lékařských věd umožňuje čím dál tím víc prozkoumat lidský organismus a také objasnit řadu medicínských problémů. Nesmíme však zapomínat při řešení a objasňování složitých problémů na základní funkce lidského organismu, tj. na správnou výživu. Především v dnešní době, době módních rychlých občerstvení, tzv. FAST FOOD, kde je podávaná strava zbavená veškerých základních mikroelementů.(biogenních stopových prvků)  

Čínské přísloví praví: Pokud neznáš otce nemoci, zajisté špatná dieta je její matkou.

Analýza prvků ve vlasech a v moči (za 24 hod.) je nezatěžující a levná metoda, umožňující zhodnotit minerální složení (stav) lidského organismu při:
•  zažívacích potížích (poruchy vstřebávání)
•  poruchách hormonálních
•  kožních onemocněních (lupénka, albinismus, vypadávání vlasů)
•  onemocněních pohybového aparátu
•  srdečně-cévních onemocněních
•  otravách toxickými prvky
•  dlouhodobé fyzické námaze, sportování
•  rehabilitaci
•  profylaxi
 


Analýza prvků obsažených ve vlasech
•  Osoby, které mají zájem o provedení analýzy – určení stopových prvků ve vlasech mohou se obrátit na Laboratoř. Dotazník, bulletin a obálka bude zaslána zdarma.
•  K analýze je třeba 300-400 mg vlasů, což odpovídá 1 polévkové lžíci. Vlasy je třeba dle níže uvedeného obrázku vystřihnout na několika místech zadní části hlavy. Pro analýzu se hodí pouze 3- 4 cm vlasu počítaje kůží hlavy. V případě dlouhých vlasů, je třeba je ustřihnout těsně u kůže hlavy, následně odstřihnout první 3- 4 cm nezbytné pro analýzu.
•  Vlasy je možné zaslat v obálce na adresu firmy a to včetně dokladu (kopie) o zaplacení ( nákladů spojených s analýzou) a pokud možno i s dotazníkem pacienta. Výsledky analýzy obdržíte do tří týdnů od data doručení zásilky do laboratoře.
•  Osoba doporučující analýzu obdrží výsledky včetně komentáře a také vyjádření k riziku určitých nemocí. Pacientův ošetřující lékař obdrží od konzultanta laboratoře dietní doporučení doporučení včetně vitaminové a mikroelementové suplementace.

Analýza prvků obsažených v moči (za 24 hod.)
•  Nádobka a zkumavka s korkovou zátkou k odběru moče je dodávána zdarma a je určená k jednorázovému použití.

MUDr. Jiří Holečko

Biomol
Analýza stavů
Filtrovaná voda
Klienti
Školení
Spolupracovníci  
email: HoleckoJ@seznam.cz
© www.webster.ic.cz
http://www.civilizacninemoci.cz